تشریفات عروسی

برای داشتن مراسم خوب می توان از تجربیات دیگران استفاده کرد اما به یاد داشته باشید که این مراسم شماست. ممکن است دیگران می خواهند روز خود را برای شما برنامه ریزی کنند و فکر می کنند که بهترین ها را می دانند. اما سعی کنید به خاطر بسپارید که مصالحه ای وجود داشته باشد! اگر مراسم عقد یا عروسی شما نزدیک است و دلتان میخواهید یک شب خاص و رویایی داشته باشید ما به شما ایده های جالب برای تشریفات عروسی پیشنهاد می کنیم و شما می توانید بر اساس فضایی که انتخاب کردید همه یا تعدادی از آن ها را اجرایی کنید. سعی کنید تا آنجا که می توانید برگزاری مراسم و جشن با شکوه خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید تا با خیالی راحت از جشن و مراسم خود لذت ببرید.

تشریفات عروسی

  • برنامه ریزی

یک دفترچه یاداشت بردارید و تمام لحضات مراسم و تشریفات عروسی خود را زمانبدی و برنامه ریزی کنید. و برای هر کاری حداقل ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان اضافی قرار دهید تا اگر به هر دلیلی یک مسئله غیر منتظره رخ داد بتوانید در این زمان آن را مدیریت کنید و از برنامه خود عقب نیوفتید. اگر در نهایت زمان اضافه آوردید می توانید از این زمان اضافی برای گرفتن عکس های بسیار زیبا در کنار همسر و خانواده استفاده کنید.

  • اهمیت زیاد فاصله ها

سعی کنید محل فیلم برداری و آرایشگاه به محل تالار تشریفات و تشریفات عروسی نزدیک باشد و از طرفی برای این که همه افراد راحت به محل برگزاری مراسم عروسی برسند سعی کنید تا این محل نزدیک به اکثریت میهمانان انتخاب شود. اگر برای آن دسته از میهمانان که مسیر برای آن ها دور است اتوبوس تهیه شود و در اتوبوس نیز از تنقلات و شیرینی برای پذیرایی استفاده نمایید، دوری راه برای آن ها مشخص نخواهد بود و از طرفی خاطره ی دلچسبی از تشریفات عروسی شما در ذهن آن ها شکل خواهد گرفت.

  • ورودی باغ یا سالن

بدون شک یکی از خاص ترین و مهم ترین قسمت برای تشریفات عروسی می باشد چون میهمانان شما برای حضور در مراسم جشن اولین قسمتی که می بینند

می باشد و شاید گفت انرژی  و هیجان میهمانان شما بیشتر  می شود اگر ورودی باغ یا سالن شما زیبا و شیک باشد.

البته تمام بودجه و زمان نباید برای گل آرایی ورودی ها استفاده شود، بلکه مناطق تاثیر گذاری مانند راهرو ها و جایگاهی که عروس و داماد در آن قرار می گیرند، جزء مهم ترین مکان هاست که توجه میهمانان را به خود جلب می کند. از طرفی برای عکاس و فیلمبردار نیز این امکان را فراهم می آورد که بهترین تصاویر را به ثبت برسانند.

اگر برای شما داشتن یک عروسی با شکوه اهمیت دارد به گل آرایی جشن خود بسیار اهمیت دهید این کار را می توانید خود انجام دهید ولی داشتن یک طراح که به شما برای این کار کمک کند و طراحی و اجرای آن را به عهده بگیرد می تواند تا حد زیادی از مسئولیت های شما کم کند و از طرفی مراسم شما را باشکوه تر جلوه دهد، بنابراین می توانید مراسم خود را در جایی برگزار کنید که به این موارد اهمیت دهد.

بهترین تشریفات عروسی

  • دیزاین میز ها و صندلی سالن

گرم و پر هیجان بودن یا سرد و بی انرژی بودن مراسم به مهمترین عاملی که بستگی دارد به چیدمان داخل سالن می باشد .تا جای ممکن باید فاصله صندلی و میزها به اندزه باشد نه خیلی دور از هم  که احساس صمیمیت نداشته باشندو نه خیلی نزدیک که میهمان ازادی کمتر و احساس خفگی کنند.

راحت بودن میهانان یک امر ضروری است که باعث می شود آن ها تمام توجه شان به مراسم و لذت بردن از آن معطوف شود. بنابراین در تالار تشریفات باید از صندلی های بسیار راحت استفاده شود و بین صندلی ها و میزها باید فضای کافی در نظر گرفته شود تا میهمانان علاوه بر عبور و مرور راحت از کنار هم، زانو درد و کمر درد ناشی از فواصل کم بین میز و صندلی خود را تجربه نکنند.

زیباترین تشریفات عروسی

  • جایگاه عروس و داماد

میهمانان ویژه این جشن عروس خانم و آقای داماد هستند .جایگاه آنان باید متفاوت باشند و دیزاین و چیدمان خاصی برای آن در نظر گرفت یا به قول عامیانه باید توی چشم باشد.

تشریفات عروسی

محل برش کیک

یکی از مراسم ها و رسم و رسوماتی که در جشن عقد و عروسی وجود دارد برش زدن کیک توسط عروس و داماد می باشدخیلی  از میهمانان دوست دارند این مراسم را ببینند پس بهتر است این جایگاه زیبا و با موقعیت خوب طراحی و قرار گیرد.

شرایط جوی

اگر مراسم جشن عروسی در بیرون و فضای باز انجام می گیرد تمامی تمهیدات لازم برای اتفاق های جوی احتمالی باید دیده شود.

چند نکته جالب توجه دیگر

چک کردن ترافیک های احتمالی در روزی که مراسم را برگزار می کنید، می تواند بسیار مهم باشد تا شما در زمان مناسب در مکان های مناسبی که برنامه ریزی کرده اید، حضور داشته باشید.

برای رفتن به ماه عسل عجله نکنید. معمولا شما و همسرتان به خاطر برنامه های طولانی و استرسی که در طی چند ماه و هفته های گذشته داشته اید، بسیار خسته هستید. بنابراین برنامه ریزی یک سفر یا پرواز برای همان شب یار وز عروسی می تواند بسیار عذاب آور باشد تا این که جذابیت داشته باشد. پس بعد از مراسم چند روزی را استراحت کنید و بعد تصمیم خود برای مسافرت را عملی کنید و واقعا از ماه عسل خود لذت ببرید.

می توانید برای روز عروسی خود با یک پیام زیبا و خاص و گذاشتن هشتک در ابتدای آن این امکان را فراهم کنید که دیگران در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و .. به عکس ها و سایر چیزهای مربوط به روز عروسی شما دسترسی پیدا کنند.

هر تشریفات عروسی این ایده ها را متفاوت انجام می دهد, پس با دقت و حوصله  نحوه اجرا این ایده ها را بپرسید تا بتوانید بهترین ها را انتحاب کنید.