تزیین سالگرد ازدواج
چگونه یک مراسم سالگرد ازدواج خاطره انگیز داشته باشیم
بهمن ۲۸, ۱۳۹۴

انتخاب بهترین زمان برگزاری عروسی

بهترین زمان برگزاری عروسی چه زمانی است

انتخاب زمان برگزاری عروسی در کنار برنامه ریزی هایی که عروس و داماد انجام می دهند، ممکن است دچار تغییراتی شود. برای این منظور عروس و داماد و خانواده ها باید از قبل بر روی چند تاریخ خاص با هم به تفاهم اولیه برسند. این به این دلیل است که اگر بنا به هر مشکلی نیاز به تغییر زمانبندی وجود داشت، تاریخ را تغییر دهند. به عنوان مثال شما در انتخاب تالار عروسی، مزون و آرایشگاه هایی که مدنظرتان است، نیاز به تعین وقت دارید. از طرفی زمان این موارد نباید با هم تداخل کند، پس این ها را هم باید با تاریخ مراسم هماهنگ کنید. برای انتخاب زمان باید تداخل با سایر مراسم هایی که اقوام و فامیل می خواهند داشته باشند را در نظر بگیرد. از طرف دیگر اگر بستگان نزدیک و دره یک شما در خارج کشور زندگی می کنند باید بهترین زمان را انتخاب کنید تا از حضور آن ها در مراسم مطمئن شوید.

انتخاب زمان برگزاری عروسی در کنار برنامه ریزی هایی که عروس و داماد انجام می دهند، ممکن است دچار تغییراتی شود. برای این منظور عروس و داماد و خانواده ها باید از قبل بر روی چند تاریخ خاص با هم به تفاهم اولیه برسند. این به این دلیل است که اگر بنا به هر مشکلی نیاز به تغییر زمانبندی وجود داشت، تاریخ را تغییر دهند. به عنوان مثال شما در انتخاب تالار عروسی، مزون و آرایشگاه هایی که مدنظرتان است، نیاز به تعین وقت دارید.

بهترین تالار تشریفات

از طرفی زمان این موارد نباید با هم تداخل کند، پس این ها را هم باید با تاریخ مراسم هماهنگ کنید. برای انتخاب زمان باید تداخل با سایر مراسم هایی که اقوام و فامیل می خواهند داشته باشند را در نظر بگیرد. از طرف دیگر اگر بستگان نزدیک و دره یک شما در خارج کشور زندگی می کنند باید بهترین زمان را انتخاب کنید تا از حضور آن ها در مراسم مطمئن شوید.

انتخاب بر مبنای فصل برای تعیین زمان برگزاری عروسی

همان طور که کاملا مشخص است انتخاب فصل های گرم سال مانند بهار و تابستان بسیار کار معقولی است. اما باید به این نکته نیز توجه نمود که در این زمان ها معمولا به دلیل ترافیک کاری بالا انتخاب محل مورد نظر باید از ماه ها قبل انجام شده باشد. از طرفی اگر شما از جمله افرادی هستید که هزینه ها برایتان بسیار اهمیت دارد، باید زمان برگزاری عروسی را به یک شب پاییزی یا زمستانی منتقل کنید. با این کار می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید. معمولا در دو فصل ابتدایی سال هزینه های تالارها و باغ تالارها نسبت به فصول دیگر بیشتر است.

از طرف دیگر انتخاب فصل تابستان کمی هم برای شما مشکل به همراه خواهد داشت. این فصل بسیار گرم است و اگر می خواهید فضای آزاد و باغ را برای مراسم انتخاب کنید بهتر است که شهریور ماه را برای این کار انتخاب کنید. در این ماه از گرمای هوا کاسته شده و هوا مطلوب تر است. در این صورت هم به شما و هم به میهمان ها خوش خواهد گذشت.

در فصل تابستان معمولا خانواده هایی که فرزند محصل دارند خیلی راحت می توانند در مراسم شرکت کنند. بنابراین شهریور ماه شاید بهترین زمان برگزاری عروسی باشد. البته در اواسط بهار و ابتدای پاییز نیز آب و هوا بسیار عالی است و می تواند زمان مناسبی باشد.

تالار تشریفات ارزان

البته دستگاه های سرمایشی و گرمایشی در تمامی محل های برگزاری مراسم ها وجود دارد. اما در بیرون از محل برگزاری مراسم این دستگاه ها وجود نداشته و میهمانان و عروس و داماد را دچار مشکل می کند.

تاریخ های خاص

به عنوان مثال اگر برای شما اهمیت دارد که زمان و تاریخ عروسی شما با تاریخ تولد و یا تاریخ عقد و .. یکسان باشد یا به هر دلیلی با یک تاریخ خاصی همزمانی داشته باشد، بهترین زمان برای تصمیم و انتخاب این روز، حداقل شش ماه قبل از این تاریخ است. در این صورت مکان هایی که مدنظر شماست را می توانید به راحتی هماهنگ کنید.

انتخاب عیدها و مناسبت ها بر زمان مراسم عروسی

ایرانیان از دیرباز افراد معتقدی بوده و به مذهب اهمیت می داده اند. بنابراین برگزاری مراسم در اعیاد مذهبی را خوش یومن می داند. خانواده ها به همین دلیل معمولا سعی می کنند تا مراسم ها را در این اعیاد برگزار کنند. از طرفی معمولا این اعیاد تعطیلات رسمی نیز هستند و همین کار را برای برگزاری مراسم ساده تر می کند. در این صورت همه می توانند به راحتی در مراسم شرکت کنند. در این زمان به دلیل ترافیک بالای مراسم ها باید از مدت ها قبل اقدام به انتخاب و رزرو بهترین محل ها، مانند تالار تشریفات ، آتلیه ، مزون و .. نماید. همین عامل از طرف دیگر باعث خواهد شد تا هزینه ها افزایش پیدا کند.

انتخاب تاریخ های خاص تقویم

برگزاری مراسم در یک تاریخ خاص و رند یکی از مواردی است که باعث می شود، زمان مراسم شما در ذهن همگان بماند. برای این انتخاب می توانید به تقویم مراجعه کنید و یک تاریخ خاص را انتخاب کنید برای مثال ۸/۸/۹۸ زمانی است که هیچ گاه آن را فراموش نخواهید کرد.

انتخاب پنج شنبه و جمعه ی آخر هفته برای مراسم

پنج شنبه و جمعه ی هر هفته می تواند بهترین زمان برای برگزاری مراسم باشد. از آن جایی که افراد در این زمان معمولا تعطیل هستند می توانند فارق از کار و تحصیل به راحتی در مراسم شما شرکت کرده و فردای آن روز را استراحت کنند. در این بین انتخاب پینج شنبه بهتر از جمعه خواهد بود. دلیل این موضوع نیز این است که هم افراد می توانند در مراسم بی دغدغه شرکت کرده و هم فردا را استراحت کنند. از طرف دیگر اگر مراسم پاتختی نیز برگزار شود، همه می توانند در روز جمعه در ان حضور داشته باشند.

انتخاب وسط هفته برای برگزاری مراسم

از آن جایی که برگزاری مراسم در اواسط هفته به دلیل ترافیک کمتر بهتر است. در این حالت علاوه بر هزینه کمتری که برای تالار ، آرایشگاه و آتلیه عکاسی پرداخت می کنید، به راحتی مواردی که مورد نظرتان است را انتخاب کنید. از طرفی چون افراد متخصص در این حوزه ترافیک کمتری دارند برای کار شما زمان بیشتری قائل شده و خروجی خوبی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *