نحوه برگزاری تشریفات عروسی و خدمات مناسب برای مراسم عروسی

تشریفات عروسی یکی از حساس ترین قسمت های یک مراسم عروسی است. بنابراین باید به درستی انتخاب شده و در انتخاب آن ها از تیم های خوب، خوش نام و حرفه ای استفاده کرد. برای این کار می توانیم از دوستان و آشنایان و تجربه های آن ها در مراسم خودشان استفاده کنیم. قطعا تجربه آن ها به ما کمک خواهد کرد تا اشتباهات احتمالی آن ها را تکرار نکینم. مراسم عروسی یکی از جذاب ترین و مهم ترین مراسم زندگی هر فرد است. در عین حال یکی از سخت ترین مراسم ها از لحاظ ابعاد م حجم میهمانان می باشد. در این مراسم برنامه ریزی دقیق و داستن تجربه در مدیریت این نوع از مراسم ها برای خوب برگزار شدن آن ها حرف اول را می زند. در کنار این موضوع اضطراب و سردرگمی که عروس و داماد ها دارند معمولا مانع از این می شود تا بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند. بنابراین برای این که مراسم خوبی داشته باشند باید از تجربیات دقیق و حساب شده ی سایرین استفاده کرده و از این که دیگران بخواهند به آن ها کمک کنند استقبال نمایند.

اگر مراسم عقد یا عروسی شما نزدیک است و دلتان می خواهید یک شب خاص و رویایی داشته باشید ما به شما ایده های جالب برای مراسم عروسی پیشنهاد می کنیم و شما می توانید بر اساس فضایی که انتخاب کردید همه یا تعدادی از آن ها را اجرایی کنید. سعی کنید تا آنجا که می توانید برگزاری مراسم و جشن با شکوه خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید تا با خیالی راحت از جشن و مراسم خود لذت ببرید.

برای داشتن مراسم خوب می توان و باید از تجربیات دیگران استفاده کرد اما به یاد داشته باشید که این مراسم شماست. ممکن است دوستان یا افراد نزدیک شما بخواهند روز خود را برای شما برنامه ریزی کنند و فکر می کنند که بهترین ها را می دانند. اما سعی کنید به خاطر بسپارید که مصالحه ای وجود داشته باشد!

ویژگی های بهترین تشریفات عروسی در تهران چیست

امروزه خانه ها و آپارتمان های کوچک دیگر جایی برای برگزاری مراسم های عروسی که ما می خواهیم ندارند. کمتر از صد سال پیش خانه ها و باغ های اطراف آن ها یا خانه ها با حیاط های بزرگ، بهترین محل برای برگزاری مراسم بود. در نتیجه جایی برای موسسات لوکس امروزی نبود.

اما موسسات امروزه بسیار حرفه ای و علمی در بهترین و مجلل ترین محل ها، مراسم ها و تشریفات عروسی را برگزار می کنند. موسسات تشریفات مجالس یا خدمات مجالس را در گذشته با نام کترینگ می شناختند و عهده دار مسئولیت های ساده تر نسبت به امروزه بودند. اما مسئولیت های آن ها امروزه کامل تر و گسترده تر شده است و به همان نسبت نیز خدمات را کاملا دقیق و حرفه ای ارائه می کنند.

نحوه ارائه خدمات تشریفات مجالس چگونه است؟

معمولا برای این که تشریفات و مراسم ها به بهترین شکل برگزار شود و همه نوع سلیقه ی افراد به خوبی در نظر گرفته شود باید به نکات فراوانی توجه کرد. برای این که همه ی این نکات را بتوان در نظر گرفت باید امکانات زیادی در دسترس باشد. برای این منظور، افرادی که این نوع خدمات را ارائه می دهند، معمولا از موسسات و مراکز متنوعی استفاده می کنند. این تنوع باعث خواهد شد تا در هر زمان و مکانی بتوان خدمات خاص را ارائه کرد.

ارائه خدمات با کیفیت بالا، رنج هزینه ای متنوع و متناسب با نوع خدمات و در عین حال مناسب برای آن دسته از افرادی که خدمات و امکانات خاص را با قیمت های مناسب می خواهند، همگی از نتایج همکاری با تیم های ارائه دهنده ی خدمات مجالس عروسی است.

 • انتخاب تالار یا باغ تالار
 • انتخاب کترینگ های مناسب و انتخاب نوع غذا، دسر و پیش غذا و کیک و شیرینی و ..
 • انتخاب نوع تزئینات و مراسم های جانبی در کنار خود مراسم عروسی
 • انتخاب آتلیه ها مناسب از بین موارد طرف قرار داد

همگی تنها بخشی از وظایفی می باشد که یک موسسه ی خدمات تشریفات مجالس می تواند به شما ارائه داده و شما را در انتخاب کمک کند.

برای داشتن بهترین تشریفات مجالس در تهران

 • تجربه
 • دقت
 • سرعت
 • نظم
 • هماهنگی
 • استفاده افراد با تجربه و حرفه ای و متخصص

 

 • افراد متخصص در زمینه گل آرایی و دیزاین مراسم
 • سرآشپز و آشپز
 • مدیر داخلی و هماهنگ کننده با تجربه و حرفه ای
 • عکاس و فیلم بردار
 • خواننده و موسیقی دان
 • طراح لباس عروس و داماد
 • میهمانداران حرفه ای و تحصیل کرده

 

 • ارائه تمامی خدمات در حوزه برگزاری مراسم در کنار هم

برای این منظور اگر در یک عروسی یک پکیج کامل از تمامی خدمات عروسی با مناسب ترین قیمت به شما ارائه شود، قطعا هم در وقت و هم هزینه شما صرفه جویی شده و شما با خیالی آسوده از همه چیز فقط به مراسم خود می اندیشید و از آن لذت می برید.

هماهنگ کردن همه این موارد در کنار هم کار یک تشریفات و تالار عروسی حرفه ای است که سال ها تجربه اش را در برپایی یک مراسم با شکوه برای شما به مرحله ی اجرا در آورد.

علاوه بر موارد فوق برای داشتن بهترین تشریفات عروسی در تهران یا هر جای دیگر باید نکاتی که در زیر ارائه شده را نیز مورد توجه قرار دهید.

 • برنامه ریزی

یک دفترچه یاداشت بردارید و تمام لحضات مراسم عروسی خود را زمانبدی و برنامه ریزی کنید. و برای هر کاری حداقل ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان اضافی قرار دهید تا اگر به هر دلیلی یک مسئله غیر منتظره رخ داد بتوانید در این زمان آن را مدیریت کنید و از برنامه خود عقب نیوفتید. اگر در نهایت زمان اضافه آوردید می توانید از این زمان اضافی برای گرفتن عکس های بسیار زیبا در کنار همسر و خانواده استفاده کنید.

 • اهمیت فاصله ها

سعی کنید محل فیلم برداری و آرایشگاه به محل تالار تشریفات نزدیک باشد و از طرفی برای این که همه افراد راحت به محل برگزاری مراسم عروسی برسند سعی کنید تا این محل نزدیک به اکثریت میهمانان انتخاب شود. اگر برای آن دسته از میهمانان که مسیر برای آن ها دور است اتوبوس تهیه شود و در اتوبوس نیز از تنقلات و شیرینی برای پذیرایی استفاده نمایید، دوری راه برای آن ها مشخص نخواهد بود و از طرفی خاطره ی دلچسبی از جشن شما در ذهن آن ها شکل خواهد گرفت.

 • ورودی باغ یا سالن

بدون شک یکی از خاص ترین و مهم ترین قسمت ها برای یک مراسم عروسی می باشد چون میهمانان شما برای حضور در مراسم جشن اولین قسمتی که می بینند ورودی باغ یا تالار می باشد و شاید گفت بتوان انرژی و هیجان میهمانان شما بیشتر  می شود، اگر ورودی باغ یا سالن شما زیبا و شیک باشد.

البته تمام بودجه و زمان نباید برای گل آرایی برای تشریفات عروسی در قسمت ورودی ها استفاده شود، بلکه مناطق تاثیر گذاری مانند راهرو ها و جایگاهی که عروس و داماد در آن قرار می گیرند، جزء مهم ترین مکان هاست که توجه میهمانان را به خود جلب می کند. از طرفی برای عکاس و فیلمبردار نیز این امکان را فراهم می آورد که بهترین تصاویر را به ثبت برسانند.

اگر برای شما داشتن یک عروسی با شکوه اهمیت دارد به گل آرایی جشن خود بسیار اهمیت دهید این کار را می توانید خود انجام دهید ولی داشتن یک طراح که به شما برای این کار کمک کند و طراحی و اجرای آن را به عهده بگیرد می تواند تا حد زیادی از مسئولیت های شما کم کند و از طرفی مراسم شما را باشکوه تر جلوه دهد، بنابراین می توانید مراسم خود را در جایی برگزار کنید که به این موارد اهمیت دهد.

بهترین تشریفات عروسی

 • دیزاین میز ها و صندلی سالن

گرم و پر هیجان بودن یا سرد و بی انرژی بودن مراسم به مهمترین عاملی که بستگی دارد به چیدمان داخل سالن می باشد .تا جای ممکن باید فاصله صندلی و میزها به اندزه باشد نه خیلی دور از هم  که احساس صمیمیت نداشته باشندو نه خیلی نزدیک که میهمان ازادی کمتر و احساس خفگی کنند.

راحت بودن میهانان یک امر ضروری است که باعث می شود آن ها تمام توجه شان به مراسم و لذت بردن از آن معطوف شود. بنابراین در تالار تشریفات باید از صندلی های بسیار راحت استفاده شود و بین صندلی ها و میزها باید فضای کافی در نظر گرفته شود تا میهمانان علاوه بر عبور و مرور راحت از کنار هم، زانو درد و کمر درد ناشی از فواصل کم بین میز و صندلی خود را تجربه نکنند.

زیباترین تشریفات عروسی

 • جایگاه عروس و داماد

میهمانان ویژه این جشن عروس خانم و آقای داماد هستند .جایگاه آنان باید متفاوت باشند و دیزاین و چیدمان خاصی برای آن در نظر گرفت یا به قول عامیانه باید توی چشم باشد.

تعیین هزینه قیمت باغ تالار یا باغ عروسی

باغ های عروسی مخصوصا در فصل های بهار و تابستان می توانند بهترین انتخاب برای برگزاری مراسم ها باشند. اگر چه وجود دستگاه ها و امکانات متنوع گرمایشی و سرمایشی انتخاب این نوع از مکان ها را در فصول مختلف ممکن کرده است. از طرفی گزینه ی دیگر باغ تالار ها هستند که می توانند انتخاب خوبی باشند.

برای تعیین کردن میزان هزینه های ورودی برای یک باغ یا یاغ تالار عروسی ملاک های مختلفی از دید مدیریت این نوع مجموعه ها وجود دارد. با کمی بررسی متوجه می شوید که این نوع از مکان ها دارای قیمت های متنوعی هستند. اما دلایل این تنوع چیست؟ شما برای انتخاب معمولا به اولین نکته ای که توجه می کنید نوع خدمات ارائه شده و بعد قیمت می باشد. اما نمی توان مکان هایی که هزینه ی بیشتری را برای ورودی خود در نظر می گیرند را بی انصاف دانست.

این نوع از مکان ها برای خدمات و امکانات خاص خود تلاش بیشتری می کنند. برای مثال امکاناتی چون پارکینگ مجهز و بزرگ، باغ بزرگ و با کامل ترین امکانات روز، دنج بودن محل باغ و در عین حال دسترسی آسان، پرسنل آموزش دیده و متخصص، در کنار همه ی این ها مدیریتی مسئولیت پذیر و متبحر. همه ی این موارد به شما کمک می کند تا از انتخاب خود به بهترین شکل ممکن مطمئن و راضی باشید.

بنابراین شما برای انتخاب باید به این نکته توجه کنید که در قبال مبلغی که پرداخت می کنید، چه امکاناتی را دریافت می کنید و آیا مواردی که مد نظر شماست در بین آن ها لحاظ شده است یا خیر. البته در فصل های سرد قیمت ها قطعا متفاوت خواهد بود.

معمولا تشریفات عروسی و خدمات مجالس، باغ عروسی و باغ تالارهای متنوعی را دارند که شما می توانید با توجه به موارد مختلفی چون دسترس پذیری، گنجایش آن ها و نیز بر مبنای نوع خدماتی که ارائه می دهند و میزان هزینه ای که شما می خواهید برای مجلس خود صرف کنید، یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

 

چگونه متفاوت ترین مراسم و تشریفات عروسی را برگزار کنیم

برای داشتن متفاوت ترین مراسم عروسی علاوه بر موارد فوق و انتخاب یک تیم تشریفات و خدمات مجالس خوب باید نکات زیر را هم در نظر بگیر البته از مقالات دیگر در سایت نیز می توانید کمک بگیرد.

 • محل برش کیک

یکی از مراسم ها و رسم و رسوماتی که در جشن عقد و عروسی وجود دارد برش زدن کیک توسط عروس و داماد می باشدخیلی  از میهمانان دوست دارند این مراسم را ببینند پس بهتر است این جایگاه زیبا و با موقعیت خوب طراحی و قرار گیرد.

 • شرایط جوی

اگر مراسم جشن عروسی در بیرون و فضای باز انجام می گیرد تمامی تمهیدات لازم برای اتفاق های جوی احتمالی باید دیده شود.

 • چند نکته جالب توجه دیگر

چک کردن ترافیک های احتمالی در روزی که مراسم را برگزار می کنید، می تواند بسیار مهم باشد تا شما در زمان مناسب در مکان های مناسبی که برنامه ریزی کرده اید، حضور داشته باشید.

برای رفتن به ماه عسل عجله نکنید. معمولا شما و همسرتان به خاطر برنامه های طولانی و استرسی که در طی چند ماه و هفته های گذشته داشته اید، بسیار خسته هستید. بنابراین برنامه ریزی یک سفر یا پرواز برای همان شب یار وز عروسی می تواند بسیار عذاب آور باشد تا این که جذابیت داشته باشد. پس بعد از مراسم چند روزی را استراحت کنید و بعد تصمیم خود برای مسافرت را عملی کنید و واقعا از ماه عسل خود لذت ببرید.

می توانید برای روز عروسی خود با یک پیام زیبا و خاص و گذاشتن هشتک در ابتدای آن این امکان را فراهم کنید که دیگران در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و .. به عکس ها و سایر چیزهای مربوط به روز عروسی شما دسترسی پیدا کنند.

هر تشریفاتی این ایده ها را متفاوت انجام می دهد, پس با دقت و حوصله نحوه اجرای این ایده ها را بپرسید تا بتوانید بهترین ها را انتحاب کنید.

نحوه تعیین قیمت تشریفات عروسی

موارد بسیاری وجود دارد که قیمت تشریفات عروسی ، مراسم و خدمات مجالس را تعیین می کند. بنابراین باید به همه ی آن ها در کنار هم توجه کرد تا در کل همه ی هزینه آن جشن برای برگزارکننده با قیمتی مناسب تمام شود.

در یک جشن عروسی نکات ریز و درشت بسیاری وجود دارد که هر کدام هزینه ایجاد می کنند. اما باید از هزینه های خرد تا کلان را برنامه ریزی کرد و برای هر کدام بودجه مناشب را اختصاص داد. در این میان نیازی نیست تا خساست به خرج دهیم بلکه دقیق و درست و با برنامه ریزی عمل کدن باعث می شود تا به همه ی نتایج دلخواه برسیم و هزینه زیادی را هم صرف نکنیم و در نهایت از جشن خود نیز لذت ببریم.

چطور تشریفات عروسی ارزان داشته باشیم

برای داشتن یک تشریفات ارزان باید هزینه ها را کاهش دهیم طوری که به اصل مراسم آسیبی وارد نشود برای این منظور راهکارهایی وجود دارد برای مثال:

 • توجه به کیفیت غذا و کاهش تنوع آن
 • ماشین عروس ارزان قیمت
 • حذف موارد غیر ضروری و اضافی
 • عدم استفاده از دوربین های متعدد برای ضبط مراسم
 • انتخاب تالارهای با هزینه ورودی کمتر
 • و …

 

ویژگی های کیک عروسی و نامزدی چیست

ویژگی های کیک عروسی و نامزدی و تولد و … با هم متفاوت هستند و با توجه به نوع مراسم و نیز تعداد میهمانان باید به نکاتی توجه شود. البته خیلی از اماکن تشریفاتی و خدمات مجالس این مورد را به شما ارائه می کنند، اما دانستن این نکات به شما در انتخاب بهترین ها کمک خواهد کرد.

کیک تشریفات عروسی عقیق

 • قبل از هر چیز در مورد رنگ، مزه و تزئینات کیک با همسر خود مشورت کنید و به تفاهم برسید

برای این مورد باید عکس ها و ژورنال ها را از قبل ملاحظه کنید تا در شیرینی فروشی به مشکل نخورید. البته اکثر آن ها ژورنال دارند ولی تصمیم گیری شما و رسیدن به نتیجه از قبل می تواند در زمان شما صرفه جویی کند.

کیک عروسی ایرانی

 • کیک خود را از قبل سفارش دهید

برای این منظور باید از قبل یک قناد حرفه ای و یک شیرینی فروشی خاص را انتخاب کنید تا از بابت همه چیز خیال شما راحت باشد.

 • از قبل کیک عروسی خود را تست کرده باشید

درست است که ظاهر کیک مهم است اما طعم آن نیز بسیار با اهمیت است. اهمیت فراوان به این نکته کیک علاوه بر خوش طعم بودن دارای مزه ای خاص هم باشد.

مدل کیک عروسی شیک

 • با توجه به تعداد میهمانان کیک را تهیه کنید

برای هر فرد به میزان ۱۱۰ گرم باید در نظر گرفته شود این میزان برای یک مجلش تولد یا نامزدی متفاوت خواهد بود.

کیک نامزدی 2018

 • گل آرایی کیک عروسی

یکی از مواردی است که با توجه به نظر عزوس و داماد به جای تزئینات معمول استفاده می شد.

 • یک تکه از کیک خود را در مراسم میل کنید

در برنامه ریزی خود برای مراسم از قبل یک زمان مشخص برای بریدن کیک در نظر بگیرید.

مدل کیک عروسی جدید

 • استفاده از تزئینات خاص و عدم استفاده از رنگ های غیر خوراکی

برای کیک خود می توانید از تزئینات خاص استفاده کنید. برای مثال نام خود و همسرتان را بشته به سلیقه ی خود روی یکی از طبقات کیک قرار دهید. البته هر نوع ایده ای که کیک را زیباتر کند استفاده کنید. چون گاهی اوقات خود کیک ها و تزئسنات آن ها زیبا هستند.

مدل کیک نامزدی

  • برای حمل کیک عروسی از قبل برنامه ریزی کنید

این مورد بسیار مهم است چون کیک باید در زمان مناسب در مکان درست قرار داشته باشد. البته باید بدون هیچ آسیبی به محل برسد.