تزیین سالگرد ازدواج
چگونه یک مراسم سالگرد ازدواج خاطره انگیز داشته باشیم
بهمن ۲۸, ۱۳۹۴

چگونه یک تشریفات لاکچری برای مراسم عروسی خود داشته باشیم

تشریفات لاکچری

نکات تشریفات لاکچری را یاد بگیریم

نکته های فراوانی برای یک تشریفات لاکچری باید مورد توجه قرار گیرد که در ادامه تک تک آن ها را بررسی می کنیم.

شرایط محل برگزاری مراسم

قبل از هر چیزی انتخاب کنید که می خواهید مراسم در کجا برگزار شود. باغ، باغ تالار یا تالار تشریفات عروسی. برای هر یک از این گزینه ها فاکتور های خاصی را باید در نظر بگیرد تا مراسم شما خاص باشد.

اگر محل برگزاری دارای سقف است دقت کنید که سقف نباید کوتاه باشد. به این دلیل که محل برگزاری را کوچک و دلگیر نشان می دهد. هر چقدر سقف بلندتر باشد، زیبا تر بوده و در کنار آن فیلم برداری و عکاسی مراسم شما نیز راحت تر و زیبا تر انجام خواهد شد.

نحوه ی ورود خاص عروس و داماد برای حضور در محل برگزاری مراسم می تواند بر مبنای یک برنامه ریزی خاص و با یک روش جدید باشد.

می توانید برای صفر تا صد مراسم خود از یک طراح و برنامه ریز خدمات مجالس کمک بگیرید. بنابراین او از ابتدا تا انتهای مراسم در کنار شما بوده و مدیریت کلیه مراسم را بر عهده می گیرد.

تزئینات تشریفات عروسی

تزئینات خاص مورد استفاده در بنای ساختمان محل برگزاری مراسم بسیار مهم است.

ورودی سالن یا باغ عروسی یا باغ تالار عروسی باید بسیار زیبا و شیک باشد.

استفاده از گچ بری ها و آینه کاری ها و تزئینات خاص در نمای ساختمان محل برگزاری بسیار حائز اهمیت است.

گل آرایی، شمع آرایی، استفاده از بلور های خاص

برای داشتن میوه آرایی های خاص با افراد متخصص هماهنگ کنید. خدمات مجالس می توانند این مورد و موارد فوق را برای شما هماهنگ کنند.

آتش بازی یکی از مواردی است که این روزها بسیار مرسوم شده است. اما نوع برگزاری و مدیریت آن نیز بسیار مهم است. در این مورد هم باید انتخاب درستی داشته باشید. افراد متخصص هستند که در این مورد و طراحی و اجرای درست آن می توانند شما را یاری کنند.

آتش بازی تشریفات لاکچری

شاید خیلی از افراد در انتخاب نور پردازی زیاد حساسیت به خرج ندهند. اما باید بدانید که یک نور پردازی حرفه و خاص می تواند بسیار بر روی مراسم شما تاثیر گذار باشد. نور پردازی در هنگام فیلم برداری و عکاسی جلوه های خاصی به فیلم و عکس شما خواهد داد. نور پردازی فقط برای سن محل رقص نیست. اگرچه این محل را زیبا می کند، اما انتخاب نور پردازی های خاص برای تمام سالن و محل برگزاری مراسم و حتی میز شام می تواند بسیار تاثیر گذار و زیبا و در عین حال آرامش بخش باشد.

یکی از مواردی که شما می توانید به بهترین شکل آن را مدیریت کنید تا مراسم شما زیبا و لاکچری باشد انتخاب موسیقی مناسب برای مراسم است. اگر موسیقی با نور پردازی ها هماهنگی داشته باشد، قطعا مراسم بسیار با شکوه خواهد بود.

استفاده از مه و دود می تواند هم فیلمبرداری و هم سن رقص را بسیار زیبا کند. در هنگام رقص عروس و داماد هم می توان از این المان استفاده نمایید.

برای زمان شام یک موسیقی و نور پردازی خاص را انتخاب کنید تا مراسم شما خاص تر باشد.

کیک عروسی خاص بسیار مهم است انتخاب آن از بهترین مدل های جدید و شیک سال می توانید استفاده کنید.

استفاده از ابداعات خاص برای تشریفات لاکچری

امروزه روش های متنوع و جالبی توسط افراد برای برگزاری مراسم انتخاب شده و به کار بسته می شود. برای این منظور می توانید به مقاله ای که در همین مورد نوشته شده است به نام ایده های جالب برای تشریفات عروسی نیز مراجعه کنید. شما از انتخاب کارت عروسی تا پایان مراسم خود، می توانید تنوع به خرج بدهید و با این کار میهمانان خود را شگفت زده کنید. حتی یک گیفت عروسی خاص هم می تواند مراسم شما را خاص کند.

اگر از ساقدوش استفاده می کنید حتما به نوع لباس و آرایش این افراد توجه خاص داشته باشید. آن ها را از بین افراد قد بلند، زیبا و خوش اندام انتخاب کنید. البته به این مورد هم توجه داشته باشید که اگر عروس و داماد زیاد قد بلند نیستند، نباید قد افراد از آن ها بلند تر باشد، به این دلیل که اصلا زیبا نخواهد بود.

در نظر گرفتن راحتی و آرامش میهمانان

بعد از عروس و داماد، میهمانان مهم ترین قسمت مراسم شما هستند. بنابراین در کنار این که تشریفات لاکچری برگزار می شود، آرامش آن ها باید فراهم شود. اگر این امر اتفاق نیفتاد قطعا خاطره ی خوبی از مراسم شما در ذهن ها نخواهد ماند. راه های فراهم کردن این ویژگی این است که بری تمام موارد مراسم خود زمانبندی دقیق داشته باشید.

وسایل آمد و شد مناسب را برای افراد در نظر بگیرد.

تا حد امکان محل  برگزاری مراسم را نزدیک انتخاب کنید. اگر مراسم در بیرون شهر یا در طرف دیگر شهر برگزار می شود، حتما برای میهمانان وسایل عیاب و ذهاب مناسب در نظر بگیرید.

محلی را برای مراسم خود انتخاب کنید که دارای پارکینک مناسب باشد.

محل برگزاری مراسم دارای صندلی های راحتی باشد. شخصا این مورد را امتحان کنید. چون میهمانان باید چند ساعت را بر روی این صندلی ها قرار بگیرند، پس باید احساس خوبی داشته باشند.

از تمیزی و نظافت تک تک وسایل و ظروف مصرفی مطمئن باشید. سعی کنید محلی را انتخاب کنید که از ظروف تمیز و لاکچری استفاده می کند.

انتخاب منوی غذای خاص

غذا، پیش غذا و دسر معمولا تنها چیزی است که بسیار در خاطر میهمانان می ماند. شاید بتوان گفت داشتن یک منوی غذای خوب و در عین حال خوش طعم و خوشمزه می توانند کامل کننده ی یک مراسم باشد. بعد از مراسم اولین چیزی که خاطر میهمانان را قطعا مکدر خواهد کرد غذای دارای ایراد است. بنابراین هر چقدر هم که هزینه کرده و مراسم با شکوهی برگزار کرده باشید، اگر غذا عالی نباشد هیچ یک به چشم نخواهد آمد. بنابراین تهیه غذا را به کترینگ های حرفه ای واگذار کنید تا تکمیل کننده ی جشن با شکوه شما باشند.

انتخاب پیش غذا ها و دسر ها باید طوری باشد که علاوه بر خوشمزه بودن، سبک نیز باشد و مانع از خوردن غذای اصلی نشود. برای انتخاب متناسب آن ها حتما با مدیریت برگزار کننده مراسم مشورت کنید.

منوی لاکچری

انتخاب آتلیه های حرفه ای با فکتورهای خاص

بعد از تمامی این موارد باید به این مورد نیز توجه کنید که تمامی این مراسم باید به بهترین نحوه ثبت شود. پس در مورد انتخاب یک آتلیه خوب و حرفه ای وسواس به خرج دهید.

نکات تهیه لباس فاخر برای عروس و داماد

همه ی موارد فوق در مورد خود مراسم و ملزومات جانبی آن است. اما نحوه ی انتخاب لباس عروس و داماد یکی از نکات خاصی است که باید در نظر گرفته شود.

لباس عروس باید بر اساس مد روز و با پارچه های خاص تهیه شود.

انتخاب سرویس طلا متناسب با نوع یقه ی لباس عروس و در نظر گرفتن نکات مربوط با ارایش مو ها و صورت بسیار حساس هستند.

آرایش باید طوری انتخاب شود که هم عروس در آن احساس آرامش داشته باشد و هم زیبا تر و جوان تر به نظر آید.

اغلب مردان در انتخاب لباس بسیار عجله می کنند. اما باید دانست که انتخاب یک کت و شلوار عروسی با هر زمان دیگری فرق دارد. بنابراین برای آن وقت و هزینه صرف کنید.

فراموش نکنید که انتخاب کت و شلوار داماد باید بر مبنای بهترین برندها و مد سال باشد. گریم و آرایش صورت داماد نباید بیش از حد باشد و باید بر زیبایی و جوانی چهره ی او بیفزاید.

برای انتخاب بهترین آرایشگاه ها و مراکز تهیه لباس و .. می توانید از خدمات مجالس و تشریفات عروسی کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *