تزیین ماشین عروس برای تشریفات عروسی

برای داشتن جشنی متفاوت شاید یکی از مواردی که به آن زیاد توجه می شود ماشین عروس باشد. اما برای شیک و متفاوت بودن در طراحی آن ابتدا باید به انتخاب نوع و مدل ماشین دقت کنیم. به هر حال قدیمی و کلاسیک، جدید و مدرن، خارجی یا ایرانی بودن این وسیله هم در نوع تزئینی که برای آن انتخاب می شود تاثیر خواهد گذاشت.

آموزش تزئین ماشین عروس ایرانی

در زمان انتخاب تالار تشریفات برای مراسم و تشریفات عروسی خود می توانید بررسی کنید و در صورت ارائه این نوع سرویس از مدیر اجرای مراسم بخواهید که خودشان ماشین آماده و تزئین شده در اختیار شما قرار دهند.

اگر از خودروهای خاص و قدیمی و یا کلاسیک استفاده می کنید به یاد داشته باشید که حتما آن را از لحاظ فنی کنترل کنید تا در زمان مراسم با مشکل مواجه نشده و مجبور نشوید که ماشین را به مکانیک بسپارید.

جدیدترین تزئین ماشین عروس

یکی از تزئیناتی که سال هاست برای ماشین عروس از آن استفاده می شود گل ها هستند. گل آرایی هم برای مراسم و تشریفات عروسی و تزئینات داخل سالن ها به کار می رود و هم برای ماشین بسیار پر کاربرد است. بنابراین یکی دیگر از موارد در انتخاب تزئینات ماشین، انتخاب نوع گل هایی است که برای دیزاین انتخاب خواهد شد. که می تواند با توجه به فاکتورهای مختلفی انتخاب شود.

آموزش تزئین ماشین عروس

برای مثال رنگ، بزرگی و کوچکی، قیمت و .. در انتخاب گل ها تاثیر دارد و مورد دیگر این که آیا قرار است با آن ها طرح خاصی ایجاد شود یا خیر.

امروزه از گل های مانند رز و لیلیوم بیشتر استفاده می شود و گل های میخک نیز چون از لحاظ قیمت مناسب هستند و تنوع رنگی خوبی هم دارند در تزئینات به کار می روند. اما گل های خاصی مانند آفتابگردان، ارکیده، شیپوری، مریم و .. نیز کم و بیش رواج پیدا کرده اند.

تزئین ماشین عروس ایرانی

  • شاید در دهه های شصت و هفتاد بیشتر از تورها برای تزئینات استفاده می شده است. اما امروز با توجه به این که همه افراد به دنبال تنوع هستند، هنرمندان عرصه ی گل آرایی را وادار به نو آوری نموده است. برای مثال چند سالی ترکیب های ساده ای از تور و گل ها در کنار هم مورد توجه قرار گرفت و به این وسیله خودرو ها عروس ها را به خانه بخت بردند.
  • مدتی نیز فقط از گل های ریز استفاده شد.
  • مدتی هم از گل های بزرگ و به صورت خوشه ای برای گل آرایی استفاده می شد.
  • اما در سال های اخیر از ترکیب گل ها و تور در کنار هم اما به شیوه ای متفاوت و زیبا استفاده می شود. که در این حالت یک تعداد زیاد گل های بزرگ و خوش رنگ بر روی تور هایی که به شکل های مختلف چون قلب، پاپیون، سبد و .. در آمده اند قرار می گیرند.
  •  در این بین افرادی هم هستند که از عرف پیروی نکرده و سلیقه ی خود را تزئینات بر روی اتومبیل پیاده می کنند. که البته این مورد گاهی اوقات فقط باعث متفاوت بودن و جلب توجه می شود.

جدیدترین تزیین ماشین عروس

 

نکات بیشتری در مورد تزئین ماشین عروس

بعد از انتخاب تالار تشریفات عروسی موارد بی شماری وجود خواهد داشت که باید برنامه ریزی، مشخص و پیگیری شود تا یک تشریفات عروسی با شکوه شکل بگیرد. بنابراین زمان بسیار مهم است و نباید زیاد به هدر برود. شاید یکی از با اهمیت ترین موارد که باید به آن توجه شود تا تمامی مسئولیت ها را از شانه ی خود برداریم، انتخاب یک گل فروشی بسیار مطمئن و شیک است. در این صورت هم از تازه، زیبا و شیک بودن گل ها مطمئن هستیم و همین که می دانیم ماشینی را که در روز مراسم تحویل خواهیم گرفت به حرفه ای ترین شکل ممکن تزئین شده است.

تزیین ماشین عروس ساده

به هر حال از آن جایی که خود قیمت گل های به کار رفته و دستمزد فردی که این کار را انجام می دهد و هزینه کرایه اتومبیل تشکیل دهنده اجاره یک شب اتومبیل خواهد بود. بنابراین اگر اتومبیل برای خود شما نیست یا این که ممکن است بخواهید هزینه معقول تمام شده و بیش از حد برای تزئین اتومبیل هزینه نکنید، می توانید از گل فروشی هایی کمک بگیرید که طرح های متنوعی به شما ارائه بدهند ولی در عین حال زیاد اسم و رسم دار هم نباشند که بخواهند هزینه های بالایی را از شما دریافت کنند.

اگر هزینه برای شما مهم است گل هایی را انتخاب کنید که قیمت مناسب تری دارند و در عین حال ماندگاری خوبی هم  دارند. چون حجم گل های به کار رفته نیز اهمیت دارد و تعداد زیاد گل ها هزینه های شما را افزایش می دهد. از طرفی این که گل ها گران قیمت باشند زیاد مهم نیست و نوع کنار هم قرار گرفت و ترکیب رنگی که آن ها در کنار هم ایجاد می کنند بسیار مهم تر است.

تزئین ماشین عروس

برای انتخاب رنگ ماشین به شما سفید را پیشنهاد می دهیم ولی در انتخاب رنگ گل برای تزئینات بهتر است تا رنگی را انتخاب نمایید که با رنگ اتومبیلی که انتخاب کرده اید در تضاد باشد تا بیشتر جلوه کند.

برای مثال گل های قرمز رنگ بسیار برای تزئین ماشین نقره ای رنگ مناسب هستند. گل هایی با رنگ های تند مانند قرمز و زرد و یا گل ها ی ملایم تری چون صورتی و بنفش برای یک ماشین سفید می تواند مناسب باشد. اگر ماشین دودی رنگ است رنگ های سفید یا روشن و ملایم می تواند انتخاب مناسب برای گل های شما باشد.

عکس ماشین عروس ایرانی

تزیین ماشین عروس ایرانی

ماشین عروس ساده

ماشین عروس ساده

ماشین عروس شیک

ماشین عروس شیک

 

تزیین ماشین عروس