انتخاب بهترین خواننده ، موسیقی و موزیک مراسم عروسی

چه معیارها و ملاک هایی برای انتخاب موزیک مراسم عروسی وجود دارد؟ یکی از بخش های یک تشریفات عروسی خوب موسیقی و خواننده ی آن است که بسته به شرایط خاص هر یک از خانواده ها در اجرای مراسم، می تواند افراد مختلفی برای این کار انتخاب شوند. انتخاب موزیک مراسم عروسی مناسب و گروه های خوبی که آن ها را اجرا کرده کنند می تواند یک مراسم ساده را به یک شب به یاد ماندنی تبدیل کند تا همه از آن لذت ببرند.
شما می توانید هر یک از انواع زیر را برای مراسم خود انتخاب کنید:

گروه ها و خواننده های مطرح

انتخاب این افراد معمولا غیر ممکن است.

موسیقی زنده

این نوع از انتخاب ها طرفداران فراوانی دارد که با توجه به نوع مراسم می توانند انتخاب شوند.

گروه مولودی

انتخاب آن ها معمولا کمی خاص است که در ادامه توضیح می دهیم.

خواننده بانو

با شرایط خاصی می توان از این افراد برای مراسم استفاده نمود.

از زمان های بسیار دور و در ایران باستان در فرهنگ ما موسیقی جایگاهی ویژه داشته است که تا آن جایی که هر منطقه از کشور دارای سازهای خاص خود بوده و نوع موسیقی آن با مناطق دیگر کشور متفاوت است. چیزی که امروزه به آن موسیقی سنتی می گوییم. این اهمیت موسیقی و شاد بودن در این سرزمین باعث شده است تا همیشه برای بدرقه ی عروس به خانه ی داماد نیز از موسیقی استفاده کنند.

موزیک تشریفات عروسی

انواع موسیقی

  • هنری
  • پاپ
  • سنتی

از بین این موارد موسیقی پاپ و سنتی برای مراسم ها انتخاب شده و اجرا می شوند. در جشن ها می توان از انواع آلات موسیقی استفاده کرد. با کمک این وسایل می توان مراسم را شادتر نمود. برای یک مراسم عروسی سلیقه های متفاوتی وجود دارد. برخی موسیقی سنتی می پسندند و برخی موسیقی پاپ بنابراین باید طور برنامه ریزی نمود که سلیقه ی همه ی افراد حاضر در مراسم تامین شده و همگی از جشن و حضور در تالار تشریفات عروسی لذت ببرند.

 

گروه ها و خواننده های مطرح برای موسیقی و موزیک مراسم عروسی

نوازندگان و خوانندگان مطرح معمولا مبالغ بسیار سنگینی را طلب می کنند. البته اگر قبول کنند که در مراسم شما شرکت کنند. از آن جایی که شرایط برای افراد مطرح بسیار خاص است و نمی توانند هر جایی حضور داشته باشند، شما فقط ممکن است بتوانید از خواننده های زیر زمینی استفاده کنید. البته اگر وقت آن ها آزاد باشد. بنابراین اگر واقعا دوست دارید که آن ها در مراسم شما حضور داشته باشند، سعی کنید تا از مدت ها قبل با آن ها هماهنگ کنید.

گروه موسیقی زنده در مراسم ها

افراد مختلفی هستند که معمولا در قالب گروه هایی به فعالیت در مراسم های مختلف عقد و عروسی و .. می پردازند. البته این افراد معمولا شناخته شده نبوده و خیلی راحت تر در دسترس هستند و مبالغ نجومی هم از افراد درخواست نمی کنند. بنابراین انتخاب این نوع از گروه ها به صرفه تر خواهد بود.

آهنگ شاد عروسی

انتخاب گروه مولودی

از آنجایی که یک مراسم عروسی همواره باید با شادی همراه باشد و نمی توان این مجالس را همین طور ساده اجرا نمود. خانواده های مذهبی می توانند از گروه های مولودی خانم و آقا استفاده کنند. در این مجالس می توان از مولودی خوان های خانم در مجلس خانم ها و از مولودی خوان های آقا در مجلس آقایان استفاده نمود. این کار باعث می شود تا در مراسم شور و شادی حکم فرما بوده و مجلس نیز از سادگی خارج شود. البته در کنار این موارد می توان از آتش بازی، شعبده بازی، تقلید صدا و سایر مراسم سرگرم کننده برای میهمانان استفاده نمود. 

نحوه انتخاب خواننده بانو

انتخاب این نوع از خوانندگان معمولا توسط افراد و خانواده هایی انتخاب می شود که مجالس بانوان کاملا مستقل از آقایان برگزار می شود و همین عامل باعث می شود تا حضور خواننده بانو در این مراسم ها مجلس را زیبا تر و جذاب تر کند. در کنار این مورد از آن جایی که در کشور ما این خواننده بانو زیاد مرسوم نبوده و از طرفی این افراد نیز زیاد شناخته شده نیستند می توان با یک قیمت مناسب از آن ها برای مراسم دعوت نمود.

معمولا انتخاب مداحان خانم برای مجالس توسط افرادی انجام می گیرد که با موسیقی موافق نیستند . بنابراین آن ها علاوه بر اعیاد و سایر مراسم برای مراسم های حنابندان و عقدکان و عروسی نیز از خانم های مداح استفاده می کنند. این افراد قیمت های خاص خود را دارند. این قیمت ها بسته به تجربه ی آن ها و این که چقدر مشهور هستند متفاوت است.
برای انتخاب هر یک از این گروه ها و افراد ملاک ها متفاوت است اما نحوه دسترسی به آن ها چگونه است؟ در این مواقع می توان از خدمات مجالس کمک گرفت. توجه به این نکته ضروری است که اگر مراسم شما توسط یک موسسه انجام می شود حتما از کیفیت گروه موسیقی آن ها مطمئن شوید تا شب مراسم ناگهان غافل گیر نشوید. البته بسیاری از این افراد در پایان مراسم ها کارت ویزیت خود را در اختیار میهمانان قرار می دهند. پس اگر در مراسم خاصی از موسیقی و گره مربوطه لذت بردید می توانید از آن ها کارت ویزیت بگیرد. در کنار این مورد شما همچنین می توانید به سایت های تبلیغاتی و آگهی های مختلفی که در مجلات و روزنامه ها وجود دارد نیز مراجعه کنید.