گل آرایی برای تشریفات عروسی

گل آرایی برای تشریفات عروسی از مهم ترین مواردی است که هر مراسمی را مجلل و به یاد ماندنی می کند. گل به عنوان یک عنصر زیبا در بسیار از ملل و فرهنگ ها جزء جدا نشدنی از جشن عروسی و تزئینات آن است. داشتن یک مراسم زیبا و مجلل در نبود گل آرایی های زیبایی که این روزها در تشریفات و مراسم ها می بینیم بی معنا خواهد بود. وجود گل و تزئینات آن در یک مراسم توسط خدمات مجالس و افراد متخصص این حوزه انجام می گیرد و در این بین می توانید از ایده های خود در صورت امکان استفاده کنید و آن ها را به مسئول و متخصص مورد نظر انتقال بدهید تا این تزئینات زیبا به سلیقه ی شما نیز نزدیک باشد.

نحوه گل آرایی تشریفات عروسی

گل آرایی هنری است که در بسیاری از کشورها در مراسم های مختلف استفاده می شوند و یک عنصر اصلی در مراسم عروسی و دیزاین آن محسوب می شود. این هنر ساده اما تخصصی و زیبا در ایران فقط به آرایش دسته گل و ماشین عروس محدود شده است. البته گل آرایی فضای داخلی و مراسم ها با این نوع از گل آرایی ها کاملا متفاوت بوده و تخصص خاص خود را دارد و برای داشتن یک مراسم متفاوت باید یک نگاه ویژه ای به آن نمود.

بسته به این که عروسی یا سایر مراسم ها در کجا برگزار می شود گل آرایی ها متفاوت است. یک مراسم  می تواند در باغ، سالن و .. می تواند متفاوت باشد و در کنار آن برای گل آرایی از ابزارهای متفاوت استفاده می شود.

برای مثال ظروفی كه در كار گل آرایی استفاده می شود می تواند متفاوت باشد:

  • ظروف چینی یا سرامیك که بسیار برای مراسم هایی مانند عروسی مناسب هستند
  • از جمله ظروف دیگری که می تواند در مراسم مجلل بسته به انتخاب متخصص آن مراسم مورد استفاده قرار گیرد ظرف ها و گلدان های مسی، نقره ای و برنجی هستند.

.گل آرایی در تشریفات عروسی

  • استفاده از گلدان ها و ستون هایی از جنس سنگ نیز برای گل آرایی بسیار استفاده می شود.
  • ظرف های شیشه ای با رنگ ها و شکل های متفاوت و زیبا

گل آرایی مجالس عروسی

  • ظروف سفالی در طرح ها و شکل های متفاوت

 

  • مواد و وسایلی که در طبیعت وجود دارند مانند ساقه های گیاهان و تنه های درخت و ..

گل آرایی یا گل طبیعی در تشریفات عروسی

البته استفاده از همه این ها و گل آرایی هر کدام از این ظروف و وسایل، روش ها و شگرد های خاص خودش را دارد.

ایده هایی برای گل آرایی تشریفات عروسی

در ادامه می توانید ایده های متفاوتی که بر اساس محل های مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد را بخوانید و عکس های مربوط به آن را نیز ببینید.

معمولا انجام مراسم عروسی در باغ ها و فضای باز به دلیل این که خود آن محل گل و گیاه دارد به نظر بی معنی می نماید ولی این طور نیست چون وجود عناطر مختلف در آن محل می تواند باعث شود تا با گل آرایی های آن ها زیبایی ها را دو چندان کنیم.

در برخی از باغ ها بر روی برخی از قسمت ها سقف وجود دارد که می توان این سقف را به زیبایی به وسیله ی گل ها تزئین نمود و جلوه ای متفاوت از آن ایجاد کرد.

گل آرایی برای باغ و تشریفات عروسی

استفاده از تزئینات گل آرایی در کنار ریسه هایی از چراغ های ریز فضای میهمانی های شب را بسیار دلنشین ومتفاوت می کند.

حباب در تشریفات عروسی

استخر یا حوض هایی که در باغ یا ویلای محل مراسم وجود دارد هم محلی است برای استراحت و عکس گرفتن افراد و هم می تواند بهترین محل باشد برای تزئین توسط گل های زیبا و متنوع که بتوانید مراسم خود را در کنار این زیبایی ها جذاب تر کنید.

گل آرایی در استخر تشریفات عروسی

شمع یکی از عناصری است که این روزها در طرح ها و رنگ های متنوع وجود دارد و می تواند در کنار گل آرایی ها به زیبایی قرار گیرد.

گل آرایی و شمع برای تشریفات عروسی

اگر به دنبال یک ایده ناب هستد می توانید از سقف محل مراسم، از شاخه های درختان باغ یا دسته های میز و صندلی حباب هایی که با گل های خوش رنگ ساخته شده اند استفاده کنید. این ایده اگر چه ساده است ولی همه جا این امکان را دارد تا پیاده سازی شده و جلوه محیط را صد چندان کند.

گلوله گل در تشریفات عروسی

گل آرایی برای تشریفات عروسی می تواند شامل تزئینات راه پله هایی که در محل عبور عروس و داماد و میهمانان وجود دارد نیز باشد. این تزئینات علاوه بر زیبایی می تواند بوی خوشی را در محیط پراکنده کند و باعث شود محل مراسم خوشبو و زیبا باشد.

گل آرایی راهرو تشریفات عروسی

البته اگر عروس و داماد مسیر خاصی را طی می کنند می توانیم با گل ها یک مسیر رویایی بسازیم.

گل آرایی مراسم تشریفات عروسی

گل آرایی برای تشریفات عروسی حتما باید محل نشستن و قرار گرفتن عروس و داماد را در بربگیرد. این محل بهترین جایگاه برای تزئین با بهترین، زیباترین و خوشبوترین گل هاست.

گل آرایی جایگاه عروس و داماد در تشریفات عروسی

گل آرایی برای تشریفات عروسی بر روی کیک و میزی که روی آن قرار داده شده است با گل های هم رنگ یا گاهی اوقات متضاد با رنگ آن کیک می تواند بسیار خیره کننده و متفاوت باشد.

گل آرایی کیک تشریفات عزوسی

اگر محلی برای تزئین وجود نداشته باشد باز راهی برای گل آرایی وجود دارد و یکی از این روش ها ساخت یک دیوار از گل است که این هنر توسط متخصص و با ابزارهای مختلف می تواند ایجاد می شود. این گل آرایی می تواند با دیواری از سبزه و سپس گل آرایی بر روی آن در محلی که عروس و داماد یا میهمانان در آن جا قرار می گیرند به زیبایی ایجاد شود.

دیوار گل در تشریفات عروسی

تزیین صندلی، میز و محل غذا خوردن میهمانان می تواند علاوه بر زیبایی، باعث شود که میهمانان مراسم هم شام و مراسمی که در آن حضور دارند لذت ببرند و هم از گل ها، بوی خوش و زیبایی آن ها استفاده بیشتری ببرند.

گل آرایی صندلی ها در تشریفات عروسی

حلقه های گل را اگر چه در خیلی از جاها دیده ایم اما می تواند در مراسم های مختلف و در محل های متفاوتی برای تزئین استفاده شود.

حلقه های گل در تشریفات عروسی

استفاده از ستون هایی که با گل ها آرایش شده اند به دو شکل می تواند انجام شود گاهی اوقات ستون ها در محل وجود دارند و شما می توانید آن ها را تزئین کنید و در برخی از موارد این ستون ها وجود ندارند و می توانید ستون هایی را در آن محل قرار دهید.

گل آرایی با ستون در تشریفات عروسی

از طرفی اگر بر روی ستون ها از گلدان ها پر از گل استفاده کنید جلوه ای زیبا خواهد داشت البته باید به این نکته توجه کرد که در هنگام استفاده از گلدان های گل بر روی این ستون ها نباید خود این ستون ها تزئین شوند به این دلیل که کار بسیار شلوغ شده و آن جلوه ای که باید را دیگر نخواهند داشت.

 گل در تشریفات عروسی

آموزش گل آرایی مجالس و تشریفات عروسی

گل آرایی برای تشریفات عروسی امروزه از روش های مدرن پیروی می کند. در گل آرایی های مدرن معمولا از گل های فراوان استفاده نمی شود و با استفاده از گل هایی که مختص آن فصل هستند و با استفاده از اصول متفاوت و تخصصی این حرفه آن ها را کنار یکدیگر قرار می دهند.

شاید باور این موضوع برای خیلی از افراد مشکل باشد که هنر گل آرایی یک تخصص حرفه ای است و در کشورهای اروپایی دوره های تخصصی فراوان در این مورد برگزار شده و مدارک معتبر و تخصصی به افرادی که دوره را می گذرانند ارائه می شود.

افراد مختلفی به دلیل علاقه با دنبال کردن این هنر و گذراندن این دوره بهترین متخصصین این حوزه شده اند و خود نیز در این حرفه صاحب سبک و روش شده اند و ما نیز برای باغ و تالار تشریفات عقیق بهترین ها را به کار گرفته ایم تا زیباترین و مجلل ترین مراسم ها را که لایق شماست ارائه نمایم.