چگونه لوکس ترین تشریفات عروسی را به شکل متمایز برگزار کنیم

لوکس ترین تشریفات عروسی نیاز به در نظر گرفتن نکات خاصی دارد. تالار تشریفات عقیق با در نظر گرفتن بسیاری از نکات زیر در نظر دارد تا بهترین ها را برای شما رقم بزند. مراسم عروسی خوب به سادگی قابل دستیابی نخواهد بود. این مورد نیازمند استفاده از یک تیم حرفه ای برای برگزاری مراسم است. قبل از هر چیزی باید بدانید که خدمات عروسی و مجالس شامل اجاره باغ، سالن، خانه های ویلایی یا عمارت ها و … است که بسته به نوع و محل آن می تواند انتخاب شود. خیلی از زوج ها برای داشتن یک تشریفات عروسی مجلل و زیبا، خیلی برنامه ریزی کرده و خود را درگیر می کنند ولی این موضوع نیاز به آرامش خیال فراوان دارد تا آن ها بتواند یک روز زیبا را سپری کنند و از داشتن استرس های فراوانی که هر دو آن ها در روزهای قبل و بعد متحمل می شوند تا حد زیادی کاسته شود.

برای داشتن یک مراسم و جشن عروسی زیبا و مطلوب تنها به این نیاز نداریم که پول زیادی را صرف کنیم تا همه چیز خوب اجرا شود. همان طور که می دانید خیلی از ما در مراسم های زیادی شرکت کردیم که در آن ها پول و هزینه های زیادی نیز صرف شده است ولی باز ایرادات خیلی فاحشی در نحوه ی اجرای مراسم دیده می شود. پس بهترین راه چیست؟

برای داشتن یک مهمانی و مراسم عروسی با شکوه چه کنیم ؟

نگران نباشید خیلی هم سخت نیست. بهترین مورد این است که از چندین ماه قبل یک دفتر یادداشت بردارید و در مورد تمامی موارد و اتفاقات مراسم خود با ذکر جزئیات و زمان و مکان برنامه ریزی داشته باشید.

خیلی از مراسم ها تبدیل به یک میهمانی شام شده است و همه چیز برای میهمانان و خود عروس و داماد ها تکراری و قابل پیش بینی است پس باید به دنبال ایده های ناب و جدید بود تا هم برای زوج عروس و داماد شبی به یاد ماندنی و تکرار نشدنی باشد و هم برای میزبانان و میهمانان.

ایده های جذابی برای لوکس ترین تشریفات عروسی و مراسم ها

 • یکی از مواردی که همه ی میهمانان را خوشحال خواهد کرد و به آن ها نشان می دهد که حضورشان برای شما اهمیت دارد این است که به آن ها هدایا و گیفت هایی بدهید که خاص مراسم شماست.

گیفت تشریفات عروسی

 • اگر برای مراسم خود از باغ یا تالار استفاده می کنید به یاد داشته باشید که ورودی آن از اهمیت زیادی برخوردار است و تزئیناتی که احتمالا در آن شب در ورودی انجام می گردد را سوال کنید تا مطابق سلیقه ی شما و تک باشد.

ورودی تشریفات عروسی

 • طراحی کارت عروسی را خودتان و متناسب با سلیقه ی شخصی خود انجام دهید.

کارت تشریفات عروسی

 • انتخاب جای حلقه ای متفاوت و نامتعارف با آن چه از قبل وجود داشته شاید نکته ای ریز باشد ولی قطعا به یاد ماندنی خواهد بود.

جای حلقه ی ازدواج برای تشریفات عروسی

 • در نظر گرفتن محلی برای بازی و نشستن کودکان در طی مراسم می تواند تا حد زیادی مراسم شما را علاوه بر آرام بودن! متمایز نیز کند.

جای بازی بچه ها در تشریفات عروسی

 • انتخاب تخته، تابلو یا هر چیز دیگری که میهمانان و دوستان بتوانند روی آن برای شما یادگاری بنویسند که بعدا شما بتوانید آن را در بهترین جای منزل خود نگهداری کنید، بسیار متمایز و خاطره انگیز است.

یادگاری تشریفات عروسی

 • گل آرایی اتاق و منزل عروس با گل های متناسب با فصل

منزل عروس در تشریفات عروسی

 • ارائه نوشیدنی های متفاوت با طعم های جدید

نوشیدنی های تشریفات عروسی

 • قرار دادن کفش ها یا صندل هایی که میهمانان برای راحتی در طی مراسم می توانند از آن ها استفاده کنند و کفش های آن ها در هنگام دنس خراب نخواهد شد.

کفش مناسب تشریفات عروسی

 • سرو منو و غذاهایی متفاوتی که ممکن است هزینه زیادی نداشته باشد ولی بسیار مراسم شما را متفاوت خواهد کرد مانند سیب زمینی سرخ کرده، پاپ کرن، فینگر فود ها و …

فینگرفودها برای تشریفات عروسی

 • استفاده از شمع ها برای میز شام میهمانان

میز شام تشریفات عروسی

 • آماده کردن ظرف هایی از گل های خشک وکاغذ های رنگی خورد شده که می توانند میهمانان برای ریختن آن ها بر روی سر عروس و داماد استفاده کنند این کار علاوه بر مراسم، فیلم و عکس آن را نیز زیبا خواهد کرد.

گل های تشریفات عروسی

 • اگر مراسم شما در باغ برگزار می شود می توانید عکس های خانوادگی قدیمی از عروس و دامادهای فامیل را بر روی یکی از درختان باغ قرار دهید یا این که اگر مراسم شما در تالار است می توانید از پایه های چوبی برای این کار استفاده کنید.

        عکس های تشریفات عروسی               عکس های قدیمی تشریفات عروسی

 • اگرمراسم شما در فضای باز برگزار می شود ترکیب ریسه هایی از لامپ های خیلی ریزی که به تازگی در بازار وارد شده است در کنار گل آرایی های سقف و استفاده از حباب ها می تواند ترکیبی رویایی را ایجاد کند.

حباب آرایی تشریفات عروسی

 • در پایان میهمانی و مراسم می توانید برای افرادی که برای بدرقه ی شما آمده اند، بالن تهیه کنید تا در پایان مراسم با روشن کردن آن ها فضایی رومانتیک، متفاوت و شادی ایجاد کنید.

بالن در تشریفات عروسی

 • حتی ساده ترین گل آرایی ها نیز می تواند جلوه ای زیبا به مراسم شما بدهد.

گل آرایی مراسم تشریفات عروسی

 • استفاده از شمع ها در تزئینات میهمانی در کنار این که ساده است اما کاملا شیک و متفاوت است.

شمع آرایی تشریفات عروسی

 • میز شام میهمانان را هر چند با وسایل ساده ولی تزیین کنید تا به آن ها نشان دهید که حضورشان و لذت نگاه آن ها برای شما با اهمیت است.

دیزاین میز شام تشریفات عروسی

قطعا شما بسیار هنرمند تر هستید و ایده هایی در انتخاب نوع غذا، پذیرایی، تزئینات، نحوه ی اجرای مراسم و … خواهید داشت که همه را به وجد خواهد آورد.

برنامه ریزی برای مراسم ها و لوکس ترین تشریفات عروسی را از کجا شروع کنیم

در تشریفات عقیق با تکیه بر تجربه و توانمندی و استعداد پرسنل در کنار تیم برنامه ریزی دقیق و هدفمند در نظر داریم تا به یک موفقیت بزرگ دست پیدا کنیم. این موفقیت لبخند رضایت میهمانان از لحظه لحظه ی حضور در مراسم است. مهم ترین کارها به اموری مرتبط هستند که باید در روز عروسی آن ها را انجام بدهیم. باید بین همه تیم های فعال در عروسی و پذیرایی هماهنگی لازم وجود داشته باشد. درست است که جشن عروسی به عروس و داماد متعلق می باشد ولی واقعا نمی توان بر روی کمک آن ها در چنین روزی حساب کرد و واقعا پیگیری چنین اموری که در شب عروسی، عروس خانم و آقا داماد شایسته آن ها نیست. پس باید از قبل برنامه ریزی وجود داشته باشد و مسئولیت های همه افراد از قبل مشخص شده باشد.

برنامه ریزی های دقیق برای لوکس ترین تشریفات عروسی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تعیین بودجه برای مراسم با ذکر جزئیات
 • انتخاب و خرید حلقه
 • انتخاب لباس مناسب برای عروس و داماد
 • انتخاب باغ مناسب برای عکاسی و تعیین وقت قبلی
 • تهیه لیستی از افرادی که دوست دارید در عکس مراسم شما حضور داشته باشند
 • ساخت کلیپ آشنایی را به روزهای نزدیک مراسم موکول نکنید و آن رادر اوایل برنامه خود قرار دهید
 • انتخاب خانه و یا اجاره آن، تمیزکاری های مورد نیاز و در ادامه دکور و چیدمان خانه مشترک
 • انتخاب باغ، سالن تالار یا ویلا
 • انتخاب آرایشگاه برای عروس و داماد و تعیین وقت
 • اتخاب آتلیه و تعیین وقت قبلی (برای عکس ها اسپورت کمی زودتر برنامه ریزی کنید)
 • انتخاب نوع و نحوه پذیرایی های مناسب
 • انتخاب رنگ و تزئینات تشریفات و تک تک لحظلات و مکان های مراسم
 • انتخاب دسته گل عروس و نوع و تزئین ماشین و هماهنگی با گل فروشی
 • انتخاب قنادی معتبر و سفارش کیک
 • انتخاب و نوع تزئین اتاق عقد
 • انتخاب خرید و سفارس کارت عروسی و توزیع آن در زمان مناسب
 • تعیین محلی برای استراحت و پذیرایی و اقامت میهمانانی که از راه های دور این مراسم شرکت می کنند
 • هماهنگی با محل کار و گرفتن مرخصی از مدتی قبل
 • طراحی و برنامه ریزی برای لحظه ای که عروس و داماد وارد باغ یا تالار می شوند و همچنین در انتهای مراسم به خانه خود می روند را فراموش نکنید.
 • نوع موسیقی و ارکستر خود را درست انتخاب کنید تا در شب مراسم شوکه نشوید و میهمانان نیز از موسیقی لذت ببرند.

اما داشتن جشن و مراسم عروسی زیبا و مجلل زمانی اتفاق می افتد که شما علاوه بر یک برنامه ریزی دقیق، آن را درست اجرا کنید برای این هم باید کار را به حرفه ای ها بسپارید برای این کار تالار تشریفات عقیق با داشتن سال ها تجربه در کنار شما خواهد بود و مراسمی را برای شما رقم خواهد زد که برای تمام عمر در یاد و خاطر همگان مثال زدنی باشد.

برای این که شما یک مراسم لاکچری، مجلل و زیبا داشته باشید نیاز دارید ابتدا تصمیم بگیرید که این مراسم در کجا باید برگزار شود و آیا شما دوست دارید مراسم در باغ برگزار شود یا در تالار.

در مورد تالار های تشریفاتی عقیق که فیلم و عکس های آن وجود دارد و می توانید آن ها را مشاهده کرده و انتخاب درستی داشته باشید. اما در مورد باغ باید بدانید که دیگر نیاز نیست برای یک باغ زیبا و بزرگ به خارج از شهر بروید و ما در تهران میزبان شما و مراسم های مجللتان هستیم.

یک باغ علاوه بر زیبایی باید برای میهمانان و عروس و داماد در دسترس و نزدیک باشد تا آن ها بتوانند با آرامش تمام برنامه ریزی کنند.

خدماتی که می توان برای یک جشن خوب، زیبا و لاکچری به شما برای انجام مراسم های مختلف ارائه داد با توجه به نوع این مراسم ها که می تواند همایش، سمینار، جشن عروسی، نامزدی یا تولد و .. باشد متفاوت است و علاوه بر پیشنهاد و سلیقه ی شما در این امر ما به شما خدمات و پیشنهادات خود را ارائه می دهیم و از ابتدا تا انتهای برنامه ریزی مراسم شما را به شکل دقیق و حساب شده انجام می دهیم.

برای مثال:

گل آرایی های متنوع و جذاب

دیزاین های متنوع جایگاه عروس و داماد

امکان انتخاب از بین باغ یا تالارهای مختلف با توجه به طراحی ها و تعداد میهمانان مختلف

گل آرایی

گل آرایی یکی از علوم و هنرهای بسیار پیشرفته در تمام دنیا محسوب می شود که علاوه بر بهره بردن از افراد متخصص و باسابقه در این امر نیاز به دقت، ذوق و تجربه دارد. هر هنر و حرفه ای متخصص خاص خود را می طلبد و در این بین نمی توان از گل فروشی ها انتظار داشته باشیم که مراسم های با شکوه ما را گل آرایی کنند زیرا سبک گل آرایی برای ماشین عروس و دسته گل کاملا با مراسم، مجالس، جشن ها و محافل عروسی متفاوت است.

گل آرایی مراسم تشریفات عروسی

گل آرایی ها انواع مختلفی دارند و می توان یک نوعی آن را به شکل زیر دسته بندی نمود:

شرقی: این نوع از گل آرایی ها که بیشتر در معبد ها به کاربرده می شوند، گل ها و برگ ها در کنار یکدیگر در گلدان های سفالی یا براق قرار می گیرند و یک تصویر زیبا را خلق می کنند.

سنتی: در این نوع از گل آرایی ها، گل ها طوری در کنار هم قرار می گیرند که فضای خالی وجود نداشته باشد.

مدرن: این سبک گل آرایی از روش گل آرایی غربی تبعیت می کند. در این روش از گل های مختص هر فصل استفاده شده و به نوعی از نقاشی الهام گرفته می شود. در این روش هدف زیبایی صرف است و قاعده خاصی نمی توان برای آن متصور شد.

در دنیای هنر گل آرایی برای تشریفات عروسی دسته بندی و روش های متنوعی دارد که می توانید آن را در مقاله ی دیگری در این سایت مطالعه کنید.

اما برای تزیین جشن و تشریفات مراسم و عروسی های مختلف خود می توانید از سال ها تجربه ما در این امر بهره ببرید. در ادامه می توانید فیلم زیر را برای کسب ایده های خاص ملاحظه فرمایید.